GMINA WYDMINY

Spotkanie z mieszkańcami Gminy Wydminy
23 listopada 2022 roku odbyło się spotkanie z mieszkańcami Gminy Wydminy w celu promocji programu SIM oraz przybliżenia korzyści wynajmu. 

Gmina Wydminy rozpoczęła nabór przyszłych najemców mieszkań. By zwiększyć świadomość i zainteresowanie mieszkańców programem zostało zorganizowane spotkanie z Wójtem Gminy Wydminy oraz Prezesem i pracownikami Spółki. Głównym tematem było przypomnienie na czym polega zadanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej oraz omówienie warunków wynajmu mieszkań w bloku, który już niedługo powstanie w miejscowości Wydminy.

 Przypomnijmy, że wniosek o kredyt SBC na inwestycję w Gminie Wydminy przeszedł do drugiego etapu procedowania, niedługo planowane jest również ogłoszenie przetargu na roboty budowlane.

 Na spotkaniu poruszono tematy związane z finansowaniem inwestycji, wysokością czynszu, zastosowaniem technologii odnawialnych źródeł energii. Przedstawiono również elementy wykończenia oraz możliwość wpływu przyszłych najemców na wygląd mieszkania.

Link do strony Gminy z informacjami o naborze: nabór Gmina Wydminy

 Zarejestrowane spotkanie można obejrzeć na fanpage’u Gminy Wydminy na Facebooku: fanpage Gmina Wydminy 

Kolejny etap – kolejny krok do przodu.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie jest coraz bliżej realizacji inwestycji obejmującej społeczne budownictwo mieszkaniowe w Wydminach. Po uzyskaniu pozytywnej oceny wiarygodność kredytowej, Spółka mogła przejść do II etapu pozyskiwania kredytu o finansowanie zwrotne.

 Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. złożyła wniosek o kredyt preferencyjny SBC 30 marca 2022 roku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki niemu możliwe będzie zrealizowanie inwestycji, która obejmuje powstanie mieszkań na wynajem w Gminie Wydminy. Po uzyskaniu od Banku pozytywnej oceny wiarygodności kredytowej nadszedł drugi etap procedowania wniosku. Spółka jest w trakcie kompletowania potrzebnych dokumentów, decyzji oraz zgód, by w jak najszybszym czasie móc przedstawić wymierne efekty swojej pracy w postaci rozpoczęcia budowy.

 „Wspaniała współpraca z Samorządem Gminy Wydminy oraz zgrany zespół wykwalifikowanych pracowników zbliża nas wielkimi krokami do pierwszych działań budowlanych, a co za tym idzie do powstania mieszkań na wynajem.” – komentuje Prezes Zarządu – Grzegorz Paciulan.

 Dzięki zaangażowaniu Samorządu i Spółki, Gmina Wydminy otrzymała dofinansowanie bezzwrotne z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwo o wartości 10% inwestycji, tj. 2.929.095,54 złotych i przekazała te pieniądze Spółce na realizację powierzonego zadania – realizacji społecznego budownictwa mieszkaniowego.

Kolejna Gmina powierzyła budownictwo społeczne SIM

Gmina Wydminy wspólnie z SIM wykonały kolejny krok zbliżający do powstania w gminie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. SIM KZN-Północ sp. z o.o. w organizacji i Gmina Wydminy zawarły umowę powierzającą spółce realizację budownictwa mieszkaniowego. 

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ sp. z o.o. powstała w celu budowy mieszkań i ich późniejszej eksploatacji na zasadzie najmu. W celu wdrożenia tej inicjatywy w gminie Wydminy 11 października 2021r. w Olsztynie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Wydminy oraz Prezesa Zarządu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Północ Sp. z o.o., podczas którego podpisano tzw. umowę powierzenia. W ramach niej w Gminie powstaną nowe mieszkania na wynajem.

Umowa o współpracy w ramach realizacji inwestycji w ogólnym interesie gospodarczym w postaci realizacji społecznego budownictwa mieszkaniowego została podpisana przez osoby reprezentujące obie strony: Radosława Króla – Wójta Gminy Wydminy przy kontrasygnacie Elżbiety Sosnowskiej – Skarbnika Gminy Wydminy oraz Grzegorza Paciulana – Prezesa Zarządu. W ramach Spółki w Gminie Wydminy ma powstać 80 mieszkań dedykowanych osobom o umiarkowanych dochodach, które zarabiają zbyt dużo, aby ubiegać się o lokal komunalny, ale za mało, by wynająć mieszkanie lub zaciągnąć kredyt hipoteczny na jego zakup na rynku komercyjnym. 

Przedmiotem umowy jest powierzenie SIM świadczenia Usługi, realizowanej na obszarze Gminy, w tym określenie zasad kontroli Gminy wykonywania przez SIM powierzonego zadania, zapewnienia funkcjonowania spółki posiadającej personel umożliwiający wdrożenie inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy, a następnie obsługę administracyjną najmowanych lokali mieszkalnych. 


Skip to content