GMINA MIEJSKA SZCZYTNO

II etap
pozyskiwania kredytu – kolejny krok do przodu

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie jest coraz bliżej realizacji inwestycji obejmującej społeczne budownictwo mieszkaniowe w Szczytnie. Spółka przeszła do II etapu pozyskiwania kredytu o finansowanie zwrotne.

 Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa
KZN-Północ Sp. z o.o. złożyła wniosek o kredyt preferencyjny SBC 30 marca 2022 roku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki niemu możliwe będzie zrealizowanie inwestycji, która obejmuje powstanie mieszkań na wynajem w Gminie Miejskiej Szczytno. Po uzyskaniu od Banku pozytywnej oceny wiarygodności kredytowej nadszedł czas na drugi etap procedowania wniosku. Spółka dokłada wszelkich starań, by skompletować potrzebne dokumenty.

 „Mamy nadzieję, że już niedługo będą Państwo mogli zobaczyć wymierne efekty naszych działań, jakimi będą pierwsze roboty budowlane.” – komentuje Prezes Zarządu – Grzegorz Paciulan.

 Dzięki zaangażowaniu Samorządu i Spółki, Gmina Miejska Szczytno otrzymała dofinansowanie bezzwrotne z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwo o wartości 10% inwestycji, tj. 435.000,00 złotych i przekazała te pieniądze Spółce na realizację powierzonego zadania – realizacji społecznego budownictwa mieszkaniowego. 

Kolejna Gmina powierzyła budownictwo społeczne SIM

Gmina Miejska Szczytno wspólnie z SIM wykonały kolejny krok zbliżający do powstania w gminie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. SIM KZN-Północ sp. z o.o. w organizacji i Gmina Miejska Szczytno zawarły umowę powierzającą spółce realizację budownictwa mieszkaniowego. 

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ sp. z o.o. powstała w celu budowy mieszkań i ich późniejszej eksploatacji na zasadzie najmu. W celu wdrożenia tej inicjatywy w Gminie Miejskiej Szczytno 11 października 2021r. w Olsztynie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Szczytno oraz Prezesa Zarządu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Północ Sp. z o.o., podczas którego podpisano tzw. umowę powierzenia. W ramach niej w Gminie powstaną nowe mieszkania na wynajem.

Umowa o współpracy w ramach realizacji inwestycji w ogólnym interesie gospodarczym w postaci realizacji społecznego budownictwa mieszkaniowego została podpisana przez osoby reprezentujące obie strony: Krzysztofa Michała Mańkowskiego – Burmistrza Miasta Szczytno przy kontrasygnacie Alicji Gajkowskiej – Skarbnika Miasta Kętrzyn oraz Grzegorza Paciulana – Prezesa Zarządu. W ramach Spółki w Gminie Miejskiej Szczytno ma powstać 18 mieszkań dedykowanych osobom o umiarkowanych dochodach, które zarabiają zbyt dużo, aby ubiegać się o lokal komunalny, ale za mało, by wynająć mieszkanie lub zaciągnąć kredyt hipoteczny na jego zakup na rynku komercyjnym. 

Przedmiotem umowy jest powierzenie SIM świadczenia Usługi, realizowanej na obszarze Gminy, w tym określenie zasad kontroli Gminy wykonywania przez SIM powierzonego zadania, zapewnienia funkcjonowania spółki posiadającej personel umożliwiający wdrożenie inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy, a następnie obsługę administracyjną najmowanych lokali mieszkalnych. 

 

Skip to content