horso by themebuzz

Wielki krok ku powstaniu mieszkań w Gminie Dźwierzuty!

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ wykonała kolejny krok ku budowie mieszkań społecznych w gminie Dźwierzuty. Spółka wystąpiła do Banku Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia. Po otrzymaniu wsparcia kolejnym etapem pozostanie zlecenie robót budowlanych.

Gmina Dźwierzuty jest jednym z 19 wspólników Spółki. W ramach zakładanego przedsięwzięcia budowy mieszkań powstanie 20 lokali mieszkalnych dla osób, których nie stać na zakup mieszkania na rynku komercyjnym natomiast ich dochody są na tyle wysokie, że nie przysługuje im prawo do ubiegania się o lokal komunalny.

Dzięki zaangażowaniu gminy Dźwierzuty Spółka otrzymała gotowy projekt budowlany na tyle szybko, że możliwym było złożenie przez Spółkę wniosku już w drugim naborze, do którego przystąpiła nasza Spółka – komentuje Prezes Zarządu Spółki – co najważniejsze lokale będą wykonane w tzw. białym montażu, czyli w standardzie gotowym do wprowadzenia się przez przyszłych najemców – kontynuuje Prezes Zarządu.

Zgodnie z założeniami programu lokale mieszkalne będą wykończone: w łazience zostanie zamontowana umywalka, sedes oraz wanna lub brodzik, w kuchni znajdzie się kuchenka wraz z piekarnikiem. Zostaną pomalowane pomieszczenia, wykończone posadzki, a w łazience położona terakota oraz glazura.

Zakładane czynsze z założenia mają być niższe niż wynajem mieszkań na rynku komercyjnym.

W przypadku sprawnego rozpatrzenia wniosku o finansowanie inwestycji przez BGK rozpoczęcie robót budowlanych możliwe jest już w przyszłym roku.

Skip to content