horso by themebuzz

Projektowanie bloków w Tczewie w toku

This content has been archived. It may no longer be relevant

Po wyłonieniu zwycięzcy na koncepcję architektoniczno-budowlaną w Tczewie nadszedł czas na podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowe. Na jej podstawie powstaną bloki mieszkalne, w których znajdzie się ponad 200 mieszkań na wynajem.

Spółka w czerwcu 2022 roku ogłosiła konkurs na koncepcję architektoniczno-budowlaną. W sierpniu po długich naradach Sąd Konkursowy wybrał najlepszą pracę, której autorem była firma BUDCUD. Po negocjacjach 7 października 2022 roku została podpisana umowa
na wykonanie dokumentacji projektowej. Dzięki niej Spółka będzie mogła wystąpić o pozwolenie na budowę, więc wielkimi krokami zbliża się budowa bloków mieszkalnych w Tczewie.

Zgodnie z założeniami programu w dokumentacji projektowej zostaną ujęte elementy wykończenia takie, jak:
– pomalowanie ścian,
– wykończenie podłóg,
– położenie terakoty i glazury w łazience
– zamontowanie sedesu, wanny lub brodzika, umywalki,
– w kuchni znajdzie się kuchenka z piekarnikiem.

Dzięki takiemu standardowi wykończenia, mieszkania będą gotowe do wprowadzenia się przyszłych najemców.

„Praca w Spółce nabiera coraz szybszego tempa, co widać poprzez pozyskiwanie kolejnych dokumentacji projektowych jak w przypadku Tczewa, czy też przez składanie wniosków o wsparcie finansowe do Banku Gospodarstwa Krajowego. Cieszę się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Już w przyszłym roku możliwe są roboty budowlane, co jest niewątpliwym krokiem milowym dla Spółki oraz przyszłych najemców.” – komentuje Prezes Zarządu.

W ramach inwestycji mają powstać 4 budynki z mieszkaniami na wynajem dla osób, których nie stać na zakup bądź wynajem na rynku komercyjnym. Proces budowy 239 mieszkań został podzielony na etapy. Pierwszym z nich jest budowa jednego budynku.

Skip to content