horso by themebuzz

Kolejny etap – kolejny krok do przodu.

This content has been archived. It may no longer be relevant

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie jest coraz bliżej realizacji inwestycji obejmującej społeczne budownictwo mieszkaniowe w Wydminach. Po uzyskaniu pozytywnej oceny wiarygodność kredytowej, Spółka mogła przejść do II etapu pozyskiwania kredytu o finansowanie zwrotne.

 Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. złożyła wniosek o kredyt preferencyjny SBC 30 marca 2022 roku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki niemu możliwe będzie zrealizowanie inwestycji, która obejmuje powstanie mieszkań na wynajem w Gminie Wydminy. Po uzyskaniu od Banku pozytywnej oceny wiarygodności kredytowej nadszedł drugi etap procedowania wniosku. Spółka jest w trakcie kompletowania potrzebnych dokumentów, decyzji oraz zgód, by w jak najszybszym czasie móc przedstawić wymierne efekty swojej pracy w postaci rozpoczęcia budowy.

 „Wspaniała współpraca z Samorządem Gminy Wydminy oraz zgrany zespół wykwalifikowanych pracowników zbliża nas wielkimi krokami do pierwszych działań budowlanych, a co za tym idzie do powstania mieszkań na wynajem.” – komentuje Prezes Zarządu – Grzegorz Paciulan.

 Dzięki zaangażowaniu Samorządu i Spółki, Gmina Wydminy otrzymała dofinansowanie bezzwrotne z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwo o wartości 10% inwestycji, tj. 2.929.095,54 złotych i przekazała te pieniądze Spółce na realizację powierzonego zadania – realizacji społecznego budownictwa mieszkaniowego.

Skip to content