horso by themebuzz

II etap pozyskiwania kredytu – kolejny krok do przodu

This content has been archived. It may no longer be relevant

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie jest coraz bliżej realizacji inwestycji obejmującej społeczne budownictwo mieszkaniowe w Szczytnie. Spółka przeszła do II etapu pozyskiwania kredytu o finansowanie zwrotne.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Północ Sp. z o.o. złożyła wniosek o kredyt preferencyjny SBC 30 marca 2022 roku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki niemu możliwe będzie zrealizowanie inwestycji, która obejmuje powstanie mieszkań na wynajem w Gminie Miejskiej Szczytno. Po uzyskaniu od Banku pozytywnej oceny wiarygodności kredytowej nadszedł czas na drugi etap procedowania wniosku. Spółka dokłada wszelkich starań, by skompletować potrzebne dokumenty.

„Mamy nadzieję, że już niedługo będą Państwo mogli zobaczyć wymierne efekty naszych działań, jakimi będą pierwsze roboty budowlane.” – komentuje Prezes Zarządu – Grzegorz Paciulan.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu i Spółki, Gmina Miejska Szczytno otrzymała dofinansowanie bezzwrotne z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwo o wartości 10% inwestycji, tj. 435.000,00 złotych i przekazała te pieniądze Spółce na realizację powierzonego zadania – realizacji społecznego budownictwa mieszkaniowego.

Skip to content